Termékleírás
Fascia, a testtartás szervrendszere
Szerző: Pegán Attila
Méret: 188x248 mm
Oldalszám: 160
Kötés: keménytábla
Kiadó: Medicina Könyvkiadó
Kiadás éve: 2021.
A Fascia, a testtartás szervrendszere az első magyar nyelvű átfogó mű a kötőszövetről és azon belül is a fasciáról. Szakmai körökben egyre ismertebbé válnak a fascialis technikák, használatuk terjedőben van, mégis beható és rendszerezett ismereteket most először kapnak kezükbe a szakemberek és az egészségük iránt érdeklődő olvasók.
Pegán Attila két évtizedes nemzetközi szakmai tapasztalattal a háta mögött vállalkozik arra, hogy végigvezesse az olvasót a fascialis rendszer hálózatán. A sejtek életének fascialis vonatkozásaitól, a szövetek alakításában játszott szerepén át az emberi testet a folytonosság és a részek közötti kapcsolatok új dimenziójába helyezi. Lehetőséget kínál ezáltal egy holisztikus nézőpont kialakítására, ahonnan az emberi test szerveződése és mozgása logikussá válik, és funkcionális értelmet is kap.
A könyvben ritkán látható, impozáns képanyag segíti a fascia képi világának megismerését. Több tudományos terület, kutatási irányzat és a fő fascialis terápiák mellett bemutatja a világszerte ismert Anatomy Trains gyűjtemény speciális fotósorozatát és Dr. Jean-Claude Guimberteau élő szövetekről készített felvételeit is. A könyv részletesen tárgyalja a regionális anatómiát, az idegrendszer, az emésztő szervrendszer és a mozgás szervrendszer esetében is, ezért a könyv kisebb anatómiai atlaszként is megállja a helyét.
A szerző elsődlegesen olvasmányos, ismeretterjesztő műnek szánja a könyvet, amelynek ott van a helye referenciagyűjteményként minden gyógyítással és emberekkel foglalkozó szakember és érdeklődő laikus könyvespolcán.
Ahogy Thomas Myers is kiemeli a könyv előszavában: a kötet „megbízhatóan szintetizálja számos kutatási irányzat eredményét egy könyvben – ezzel sok időt és energiát spórolva az olvasónak! … Akár érintéses terápiák gyakorlója, gyógytornász, pszichológus, edző, táncos vagy testnevelő tanár vagy, ez a könyv kitágítja a gondolkodásodat, és ha hagyod, azzal együtt a praxisodat is.”